Podlahové trendy pre rok 2024

Obľúbené typy podláh za minulý odrážajú zmes tradičných a moderných materiálov. Súčasné trendy v podlahových krytinách zahŕňajú oživenie prírodných materiálov, ako je tvrdé drevo a bambus, ako aj pokračujúcu popularitu luxusných vinylových a laminátových variantov. Aké podlahy budú prevládať v nasledujúcom roku?

Drevo, drevo a zase drevo

S prechodom do roku 2024 sa svet interiérového dizajnu a domácich trendov neustále vyvíja. Jedným z dôležitých aspektov tohto vývoja je popularita rôznych typov podláh. Od ekologických možností až po inovatívne dizajny, trendy podláh na rok 2024 majú priniesť svieži a štýlový vzhľad do našich domácností. Vládnuť bude drevo vo všetkých svojich podobách, prírodných aj imitáciách.

Opracované drevo

Drevené podlahy sú obľúbenou alternatívou k tradičným dreveným podlahám a ponúkajú kombináciu krásy a odolnosti. Na rozdiel od masívnych podláh z tvrdého dreva, ktoré sú vyrobené z jedného kusu dreva, sú drevené podlahy vyrobené z viacerých vrstiev drevenej dyhy, na ktorej je vrstva masívneho dreva. Táto konštrukcia dodáva dreveným podlahám dodatočnú stabilitu a odolnosť voči zmenám vlhkosti a teploty, vďaka čomu je vhodná na použitie v oblastiach, kde masívne tvrdé drevo nemusí byť ideálne.

Vrchnú vrstvu masívneho dreva je možné vybrať z rôznych druhov, čo vám umožňuje vybrať si zo širokého spektra estetických možností. Okrem toho môžu byť drevené podlahy upravené rôznymi povrchovými úpravami, ako je lakovanie alebo olejovanie, aby sa zlepšil ich vzhľad a poskytla sa dodatočná ochrana proti poškriabaniu a opotrebovaniu. Tieto povrchové úpravy tiež prichádzajú v rôznych odtieňoch, od matných po vysoko lesklé, čo umožňuje majiteľom domov dosiahnuť požadovaný vzhľad ich priestoru.

Laminátová podlaha

Laminátová podlaha je cenovo dostupným riešením pre mnohé domácnosti. Na trhu ju nájdete snáď v stovkách farebných možností a variantov, vďaka čomu sa zladí ku každému interiéru. Moderné laminátové podlahy si prešli niekoľkými technologickými zmenami, preto sa v súčasnosti nemusíte báť napúčaniu podlahy pri styku s väčším množstvom vody.

Vinylová podlaha

Vinylová podlaha je praktickým a štýlovým riešením do priestorov náchylných na vlhkosť, ako sú kuchyne, kúpeľne a pivnice. Jej schopnosť odolávať poškodeniu vodou z nej robí ideálnu voľbu pre takéto priestory bez kompromisov v oblasti estetického vzhľadu. S pokrokom v technológiách podláh sú teraz vodotesné vinylové podlahy dostupné v širokej škále prírodných a drevom inšpirovaných dizajnov, čím skvelo zapadnú do celého interiéru.

Výhody vinylovej podlahy presahujú jej odolnosť voči poškodeniu vodou. Vinyl je neuveriteľne odolný, ľahko sa čistí a má nízke nároky na údržbu, čo z neho robí praktickú voľbu pre rušné domácnosti. Navyše je často cenovo dostupnejší ako tradičné podlahy z tvrdého dreva, čo z nej robí cenovo výhodnú voľbu pre tých, ktorí chcú dosiahnuť špičkový vzhľad bez toho, aby si priplatili.

Farebné odtiene pre rok 2024

V posledných rokoch rastie trend začleňovania prírodných a ľahkých drevených prvkov do interiérového dizajnu a bytových dekorácií. Tento trend odráža preferenciu organickejšej a zemitejšej estetiky, ako aj túžbu po svetlejšom a vzdušnejšom pocite v obytných priestoroch. Od nábytku a podláh až po kuchynské skrinky a akcenty, prírodné a svetlé drevo sa stalo populárnou voľbou na dodanie tepla a charakteru domovom.

Či už zariaďujete novú nehnuteľnosť alebo rekonštruujete dom či byt, u nás nájdete kompletné portfólio stavených a rekonštrukčných služieb na mieru. Neváhajte sa obrátiť na našu profesionálnu prácu a kvalitu, ktorá skutočne stojí za to.

Zavolajte nám