Investície do nového domu, ktoré zvyšujú jeho hodnotu

Investície do nového domu nie len prispievajú k jeho estetike a funkčnosti, ale môžu tiež výrazne zvýšiť jeho celkovú hodnotu. Zváženie správnych investičných krokov môže mať dlhodobé pozitívne dopady na hodnotu vášho domova. Ako môžu tieto investície vyzerať?

Využite energeticky úsporné riešenia

Energeticky úsporné riešenia môžu znížiť náklady za energie, ale tiež skvalitniť pobyt v dome. Takéto riešenia v súčasnosti vyhľadáva čoraz viac domácností, preto by ste mali vedieť hlavné prvky, ktoré môžete do vášho nového domu implementovať:

Kvalitná izolácia domu je základným prvkom energeticky úspornej stavby. Dobre izolované steny, strecha a podlaha minimalizujú únik tepla a chladu, vďaka čomu ako ušetríte, tak aj zútulníte váš dom. Kvalitná izolácia poskytuje vysokú účinnosť a dlhodobú trvanlivosť.

Kvalitné dvere a okná sú v súčasnosti nevyhnutnosťou. Dvoj či trojsklené okná s hrubým rámom poskytujú dostatočnú izoláciu pred vonkajším chladom či teplom a minimalizujú tepelné straty. Kvalitné dvere by mali mať rovnaké vlastnosti s prídavkom pevného a odolného materiálu. Okrem toho by však mali byť vybavené aj bezpečnostnými zámkami. Pokiaľ ste vo fáze surovej stavby a hľadáte spoľahlivú firmu na osadenie okien a dverí, obráťte sa na nás.

Energeticky úsporné vykurovacie a chladiace systémy ponúkajú efektívne a ekologické zabezpečenie tepla v dome. Ide o tepelné čerpadlá, solárne panely, podlahové kúrenie či rekuperácia. Takýmito riešeniami dokážete vytvoriť komfortné a energeticky úsporné prostredie počas celého roka.

Zelené strechy alebo strešné záhrady sú často vyhľadávané u nehnuteľností s rovnou strechou. Sú nielen estetické ale aj funkčné. Prispievajú k lepšej izolácii domu, zlepšujú kvalitu ovzdušia a efektívne absorbujú dažďovú vodu. Takže, pokiaľ milujete zeleň, neváhajte využiť príležitosť mať vlastnú oázu priamo na vašej streche.

Zvoľte efektívne osvetlenie

Efektívne osvetlenie je hlavným prvkom energeticky úsporného domu. Dokáže znížiť spotrebu energie a pri správnom rozmiestnení svetelných zdrojov aj skvalitniť osvetlenie. Môžete sa inšpirovať týmito radami:

  • LED osvetlenie je jedným z najefektívnejších a najúspornejších riešení osvetlenia na trhu
  • Správny dizajn osvetlenia môže výrazne zlepšiť atmosféru a estetiku domu
  • Inštalácia osvetlenia s regulovaním intenzity svetla dokáže minimalizovať nevyužitú energiu
  • Nezanedbávajte ani prírodné svetlo, preto vyberajte vhodné závesy a záclony či myslite na správne rozmiestnenie nábytku
  • Na miestach, ktoré slúžia ako prechodové miestnosti v interiéri či exteriéri, využite osvetlenie s pohybovými senzormi

Zlaďte exteriér s interiérom domu

Pokiaľ chcete vytvoriť harmóniu medzi interiérom a exteriérom vašej nehnuteľnosti, bez esteticky príťažlivého dvora, terasy či záhrady to nepôjde. Kvalitná vonkajšia podlaha je takmer nutnosťou, pokiaľ máte oddelenú garáž či terasu od zvyšku domu. Rovnako to platí aj pri príjazdovej ceste. Na pokládku dlažby sme experti. Preto ak potrebujete obohatiť exteriér vášho pozemku, viete, na koho sa obrátiť.

Nesmieme zabúdať ani na okolitú zeleň. V súčasnosti sú veľmi populárne svahové záhony či plot z tují. Integrovanie prírodných prvkov do dizajnu exteriéru aj interiéru domu môže vytvoriť pocit harmónie a súladu s okolitým prostredím. Použitie dreva, kameňa, skla a rastlín vo vnútri aj vonku môže vytvoriť prirodzený a pohodlný životný priestor.

Či už na svoju nehnuteľnosť pozeráte ako na domov alebo investíciu, malé i veľké detaily môžu pomôcť k jej zútulneniu či zvýšeniu na hodnote. Pokiaľ potrebujete položiť zámkovú dlažbuupraviť terén okolo domu či postaviť kvalitný plotneváhajte sa na nás obrátiť. Poskytujeme komplexné stavebné služby, čo nám umožňuje byť vašim jediným dodávateľom pri finalizácii vášho nového domova.

Zavolajte nám