Kameň nielen v exteriéri – 3 spôsoby, ako implementovať kamenné materiály v interiéri domu

Kamenné chodníky, plot či dekorácie sú v exteriéri často vyhľadávanou voľbou. Skvelo ladia so zeleňou a okolitými prvkami, preto sa s nimi stretávame takmer u každého druhého exteriéru domu. Vedeli ste však, že kameň vyzerá rovnako dobre aj v interiéri? Poďte sa s nami pozrieť na spôsoby, ako ho implementovať aj do vnútra domu.

Kuchyňa – odolnosť kameňa, ktorá sa vám zavďačí

Implementácia kameňa do kuchyne môže priniesť elegantný a trvanlivý dizajn. Kuchynská doska z kameňa nie len pridáva na estetickej stránke kuchyne, ale tiež zvyšuje odolnosť voči teplu, poškriabaniu a iným každodenným opotrebeniam pri varení. Pri výbere a implementácii kameňa do kuchyne je dôležité zvážiť niekoľko faktorov:

  • Druh kameňa – pre kuchynské dosky je najlepšie zvoliť mramor, granit alebo žulu.
  • Farba a vzor – najčastejšie vyskytujúce sa farby sú čierna, šedá, biela, slonovinová, hnedá či béžová
  • Veľkosť a tvar
  • Náročnosť inštalácie – závisí od kuchynskej linky
  • Finančné nároky – mramor je drahší, zatiaľ čo žula poskytuje nižšiu cenovú alternatívu

Kameň je najťažším materiálom na implementovanie do interiéru domu. Pokiaľ sa pre tento materiál rozhodnete, isto si nechajte pomôcť stavebnou firmou. U nás dbáme na vysokú profesionalitu a kvalitne odvedenú prácu. Krivo uložená kamenná podlaha či nepresne uložený obklad na stenách u nás rozhodne nenájdete.

Kameň na podlahu i steny

Často sa volí prírodný kameň na obloženie podlahy alebo stien. Ak sa rozhodnete pre túto možnosť, nezabudnite, že menej je niekedy viac. Je dôležité zvážiť, či chcete kameň použiť len na podlahu, alebo ho kombinovať aj na stene. Nadmerné použitie kameňa môže pôsobiť chladne, preto je dôležité nájsť správnu rovnováhu.

Ak je kameň originálny, každý kus je jedinečný svojou kresbou. V prípade imitácií sú schopné v súčasnosti poskytnúť realistickú verziu, avšak s postupným opakovaním vzoru. Ich výhody spočívajú v nižšej hmotnosti a širšom výbere farieb. Cena je však ovplyvnená druhom „imitujúceho“ materiálu.

Krb v prírodnej kráse

Skvelým ohniskom, napríklad v obývacom priestore, je krb obložený kameňom. Tento prvok vynikne ako pri tradičnom, tak aj modernom štýle. Všetko záleží od výberu kameňa. Opracovaný alebo surový? Svetlý alebo tmavý? Malé alebo veľké kusy? Odpovede na tieto otázky dokážu rozhodnúť o finálnom prevedení kameňa v interiéri.

Prírodná oáza v kúpeľni

Pokiaľ milujete pokoj, ktorý si doprajete za pomoci horúceho kúpeľa či sprchy a prírodné prvky dodávajú vášmu pokoju to pravé ZEN, kameň by vám v kúpeľni rozhodne nemal chýbať. Či už ide o dlažbu z malých alebo veľkých kusov kameňov alebo kontrastná stena, ktorá do kúpeľne vdýchne kúsok panenskej prírody.

V spojení s vhodnými rastlinami či inými dekoratívnymi prvkami viete aj z malej kúpeľne vytvoriť oázu, ktorú si zamilujete. V rámci kamenných prvkov môžete implementovať poličky zo surových plátov kameňa či umývadlo vytesané z jedného kusu. V dnešnej dobre je možné skutočne všetko.

Kamenné dekorácie

Existuje mnoho spôsobov, ako integrovať kamenné dekorácie do interiéru domu. Tieto prírodné materiály pridávajú do domova charakter, eleganciu a textúru. Skvelo sa hodia k minimalistickému aj maximalistickému štýlu. Stačí len vybrať vhodný doplnok a druh či farbu kameňa. Môže ísť napríklad o tieto:

  • Interiérové kamenné stĺpy,
  • Sošky, držiaky, stojany či držiaky kníh,
  • Kamenné svietidlá,
  • Kamenné mozaikové obrazy,
  • Kvetináče a mnoho ďalšieho.

Kameň je materiál, ktorý dodá interiéru život a textúru zároveň. Pokiaľ ho implementujete v optimálnom množstve, dokážete vytvoriť útulný dizajn pre váš nový domov. V prípade, že chcete kameň do interiéru, no nemáte konkrétnu predstavu, radi vám pomôžeme s vytvorením riešenia podľa vašich predstáv.

Zavolajte nám